TUKI
044-553 3063 asiakaspalvelu@chaya.fi
Legendan mukaan tämä on ensimmäisiä ihmisen kasvattamia teitä maailmassa. Buddhalaismunkki Wu Lizhen istutti kahdeksan teepensasta Meng-vuoriston huipulla (Ding) sijaitsevaan luostariin. Tästä mahdollisesti alkoi teenviljelyn historia. Legenda jatkuu, että Wu Lizhenin saavutettua Nirvanan paikalliset alkoivat kutsua teetä Xian Chaksi, kuolemattomien teeksi.
Vuoriston huippua peittää jatkuva sumu, mikä on ihanteellista teen kasvattamiselle. Ganlu tarkoittaa makeaa pisaraa, mikä kuvastaa hyvin teen makua. Tee on erittäin virkistävä ja sillä on todella makea jälkimaku.
1–2 tl/2 dl, 1–3 min, 75–80 °C
Määräalennus:
Osta 2 hintaan 12,67 € /kpl ja säästä 15%
Osta 4 hintaan 11,18 € /kpl ja säästä 25%
Osta 8 hintaan 9,69 € /kpl ja säästä 35%
Osta 20 hintaan 8,20 € /kpl ja säästä 45%
Osta 40 hintaan 6,71 € /kpl ja säästä 55%
Alennus annetaan kassalla.
Huom! Myymme gramma määräisesti teetä, joten tee pakataan yhteen pussiin. Esim. jos tilaatte 2 kpl em. teetä niin se on 50 grammaa yhteensä, joka pakataan yhteen 50 gramman pussiin.
Paino askel | 25 |
---|---|
Type of Store Credit value | Valitse |
044-553 3063 asiakaspalvelu@chaya.fi
14 päivää peruutusilmoituksesta joka on tehtävä 14 päivän sisällä.
Kaikki yhteydet ovat SSL suojattuja.
Yli 50€ tilauksille